Dobre i skuteczne tabletki na odchudzanie

Znalezienie optymalnego preparatu na odchudzanie, który z jednej strony pozwoliłby szybko i trwale schudnąć, z drugiej zaś – byłby w pełni bezpieczny dla zdrowia, to nie lada zadanie. Jak wybrać dobre i skuteczne tabletki na odchudzanie?

Wymyślne mieszanki nie są gwarancją sukcesu

Wieloskładnikowe mieszanki różnego typu substancji wcale nie muszą być skuteczne. Nie ilość czynnych związków decyduje o finalnych rezultatach, ale ich jakość i dawki. Liczni producenci tabletek na odchudzanie umieszczają w ich wnętrzu całe mnóstwo składników zapewniając nas, że „magiczne kapsułki” będą jednocześnie: spalać tłuszcz, hamować apetyt, przyspieszać przemianę materii, usuwać toksyny, kontrolować ilość wchłanianych węglowodanów i tłuszczów, i tak dalej… Fakt jest jednak taki, że jeśli preparat jest do wszystkiego, to jest do niczego. Poszczególne składniki wcale nie muszą być skuteczne, a jeśli już w jakimś stopniu są, często ich dawki są zbyt małe, aby zdziałać jakieś efekty odchudzające.

Ziołowe tabletki na odchudzanie

W składzie wielu popularnych tabletek na odchudzanie znaleźć można mieszanki substancji pochodzenia roślinnego, które pomagają regulować procesy trawienne albo prowadzą do usunięcia nadmiarów wody z organizmu. Składniki te nie mają jednak właściwości stricte odchudzających, wpływających na redukcję tłuszczu. Zażywanie takich tabletek mija się więc z celem – chcąc usprawnić trawienie i pozbyć się wody z organizmu, lepiej skorzystać z naturalnych naparów ziołowych, a nie faszerować się tabletkami, które i tak nie wywołają efektu utraty zalegającej tkanki tłuszczowej.

Tabletki z błonnikiem

Tabletki z błonnikiem mają za zadanie wypełniać żołądek i tym samym redukować uczucie głodu, wspomagać trawienie i oczyszczać organizm z toksyn. Wszystkie te efekty da się uzyskać jednak za pomocą naturalnego błonnika występującego w pokarmach, nie trzeba sięgać po tabletki. Warto pamiętać, że zażywanie tabletek z błonnikiem wiąże się z koniecznością połykania ich w dużych ilościach, co może być bardzo niekomfortowe.

Według wielu opinii, tabletki z błonnikiem, zamiast wywoływać pozytywne efekty, działają wręcz odwrotnie – powodują zaparcia, dolegliwości żołądkowe, uczucie pełności, itp. Szczególnie, jeśli nie zapewniamy sobie pokaźnej ilości wody podczas ich zażywania, a i wtedy bywa różnie. Lepiej więc sięgać po: otręby, płatki owsiane, ziarna zbóż, suszone owoce, warzywa oraz inne produkty wysoko-błonnikowe, niż po tabletki z błonnikiem.

Fat burnery

Fat burnery mają przynosić efekt szybkiej redukcji tkanki tłuszczowej. Często tego rodzaju preparaty stosowane są przez osoby intensywnie trenujące fizycznie i praktycznie to dla nich są one stworzone. Specyfika ich działania polega na podnoszeniu wydolności ciała, zwiększaniu możliwości treningowych oraz eliminacji tkanki tłuszczowej podczas długotrwałych sesji ćwiczeń.

Warto nadmienić, iż fat burnery, ze względu na swoje silne właściwości pobudzające, mogą wywoływać efekty uboczne, jak: palpitacje serca, skoki ciśnienia, lęki, nerwowość, bezsenność, a nawet zawały czy udary. Należy więc na nie uważać, szczególnie jeśli borykamy się z nadciśnieniem i innymi chorobami układu krążenia, zaburzeniami układu nerwowego i dolegliwościami hormonalnymi.

A może niepozorna Piperyna Forte?

Dużo się ostatnio mówi o substancji pozyskiwanej z czarnego pieprzu, czyli piperynie, jako o skutecznym sposobie na zrzucenie wagi. Jej działanie potwierdzone zostało badaniami, które wykazują, że Piperyna Forte wpływa na geny odpowiedzialne za tworzenie się nowych komórek tłuszczowych, a tym samym hamuje rozwój tych komórek. Zmniejszanie ilości tłuszczu idzie w parze ze zdolnościami przyspieszania przemiany materii. Piperyna Forte pobudza aktywność przewodu pokarmowego, dzięki czemu trawimy znacznie sprawniej i szybciej. Regularne stosowanie suplementu z dużą zawartością piperyny pozwala na zdrowe, stopniowe zredukowanie masy ciała.

UWAGA! Tylko oryginalny produkt jest skuteczny!

Oryginalny preparat z najwyższym stężeniem piperyny (95%)
można zamówić wyłącznie
na oficjalnej stronie producenta: www.piperyna.com

Redakcja Visio Medica życzy powodzenia w walce o szczupłą sylwetkę!

Red. Beata Bieroń, Visio Medica, dział Zdrowie

Beata Bieroń - ekspert od piperyny