Jak schudnąć szybko i skutecznie?

Ambicją osób borykających się z nadwagą często bywa ekspresowe zrzucenie kilogramów. Jakim sposobem szybko schudnąć i nie doprowadzić do tego, aby utracone z trudem kilogramy powróciły ze zdwojoną mocą?

Tylko zrównoważone odchudzanie przynosi optymalne efekty

Choć każda odchudzająca się osoba chciałaby, aby kilogramy uciekły szybko i skutecznie, warto wykazać się nieco większą cierpliwością i postawić na zrównoważoną redukcję masy ciała. Być może zajmie nam to więcej czasu, niż gdybyśmy zastosowali restrykcyjną dietę albo intensywną kurację z udziałem najsilniejszych fat burnerów, ale z całą pewnością warto poczekać. Takie zrównoważone odchudzanie, podczas którego gubimy od 2 do 5 kg w miesiąc, jest o wiele efektywniejsze, niż ekspresowe zrzucenie wielu kilogramów.

Przy bardzo gwałtownej utracie wagi, organizm się rozregulowuje i zaczyna „wariować”. Kiedy kończymy odchudzanie, nasz organizm, w odruchu obronnym, skrzętnie zaczyna magazynować zapasy, co odzwierciedla się w szybkim skoku wagi. Na szczęście istnieją sposoby, aby stosunkowo szybko schudnąć, a potem nie przytyć ponownie. Jak to zrobić?

Aby uzyskać trwałe efekty…

Recepta na skuteczne schudnięcie jest prosta: łączymy ze sobą dietę o ograniczonej kaloryczności z treningiem fizycznym. Ponadto niezwykle cennym dodatkiem, który usprawni proces utraty wagi, może okazać się dobrej jakości suplement diety. Polecić tutaj można chociażby cieszące się coraz większym uznaniem preparaty z piperyną – cenną substancją pochodzenia roślinnego o udowodnionych odchudzających właściwościach.

Racjonalna dieta odchudzająca

Pierwsza rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę, to czas diety. Wiele osób jest zdania, że aby schudnąć, wystarczy wprowadzić miesięczną lub dwumiesięczną dietę, a potem można spokojnie powrócić do dawnych nawyków żywieniowych. To błąd. Zdrowe jedzenie, pełne lekkich i chudych pokarmów, powinno towarzyszyć nam przez cały czas – stając się naszym stałym systemem żywieniowym, a nie krótkotrwałą dietą.

W diecie odchudzającej ważne jest obniżenie spożywanych kalorii, aby organizm zaczął sięgać do zgromadzonych zapasów, a tym samym spalać tkankę tłuszczową. Do najczęściej polecanych przez specjalistów należą te diety, podczas których dziennie dostarczamy organizmowi od 1200 do 1600 kcal. Dokładne dopasowanie bilansu kalorycznego zależy od indywidualnych uwarunkowań oraz trybu życia, jaki prowadzimy i poziomu aktywności fizycznej.

Jeśli chcemy schudnąć, należy wyeliminować z jadłospisu: żywność przetworzoną, fast-foody, słodycze, tłuste mięsa i wędliny, produkty wysoko-węglodanowe (np. białe makarony, białe pieczywo). Zamiast tego wprowadzamy: produkty pełnoziarniste, nasiona, rośliny strączkowe, owoce, zboża, pieczywo razowe, duże ilości warzyw, chude mięso i ryby, chude wędliny, chudy nabiał. Posiłki spożywamy co około 3 godziny w niewielkich porcjach.

Trening wielkim sprzymierzeńcem odchudzania

Starając się efektywnie zrzucać po kilka kilogramów miesięcznie, nie powinno zabraknąć regularnej aktywności fizycznej. Zasada jest jedna – wybierzmy taką formę treningu, jaka sprawia nam przyjemność. Dopiero ta wyzwoli w nas motywację, energię i chęć do działania. Nie ma nic gorszego, niż trening, do którego musimy się zmuszać – do takiego z pewnością szybko się uprzedzimy. Aktywność warto podejmować regularnie, najlepiej kilka razy tygodniowo.

Sprawdzony wspomagacz odchudzania – Piperyna Forte

Co prawda suplementów diety na rynku jest całe mnóstwo, jednak warto w pierwszym rzędzie zwrócić uwagę na Piperynę Forte, która ze względu na potwierdzone badaniami, wysokie zdolności przyspieszania przemiany materii oraz redukowania tkanki tłuszczowej, idealnie nada się dla osób chcących harmonijnie i trwale schudnąć. Piperyna Forte jest bezpieczna, nie daje żadnych skutków ubocznych, a jedynie stymuluje organizm do sprawniejszego rozprawiania się z tkanką tłuszczową.

UWAGA! Tylko oryginalny produkt jest skuteczny!

Oryginalny preparat z najwyższym stężeniem piperyny (95%)
można zamówić wyłącznie
na oficjalnej stronie producenta: www.piperyna.com

Redakcja Visio Medica życzy powodzenia w walce o szczupłą sylwetkę!

Red. Beata Bieroń, Visio Medica, dział Zdrowie

Beata Bieroń - ekspert od piperyny