Jakie suplementy diety na odchudzanie?

Według zapewnień producentów, niemal każdy suplement diety na odchudzanie ma gwarantować szybki i skuteczny spadek wagi. Czy jest tak w istocie?

Co mają w składzie popularne suplementy diety na odchudzanie?

Apteki, internet, sklepy z suplementami, sklepy zielarskie – wszędzie aż roi się od preparatów do walki ze zbędnymi kilogramami. Występują pod postacią tabletek, granulatów lub herbatek. W ich składzie często znaleźć można ekstrakty owocowe (z cytrusów, jagód acai, ananasa) albo wyciągi z ziół (na przykład z kruszyny, zielonej herbaty, senesu, aloesu, etc.). Ich głównym zadaniem ma być podkręcanie przemiany materii, usprawnianie procesów trawiennych oraz zintensyfikowanie redukcji tkanki tłuszczowej.

Do substancji czynnych często pojawiających się w suplementach diety, należą również: błonnik pokarmowy i chrom, które mają powodować hamowanie apetytu, a także aminokwasy, na przykład L-karnityna, wpływające na szybsze spalanie kalorii oraz redukcję zalegającego tłuszczu podczas ćwiczeń fizycznych.

Dużą grupę suplementów na odchudzanie stanowią typowe termogeniki, rolą których jest podniesienie ciepłoty ciała, wyzwolenie energii z tłuszczów i intensywne spalanie nagromadzonej masy tłuszczowej. Dodatkowym zadaniem termogeników jest wspomaganie przyrostu masy mięśniowej. Produkty tego typu bazują na aminokwasach (np. L-tyrozynie, L-lizynie, L-metioninie, L-karnitynie) oraz substancjach o działaniu pobudzającym i przyspieszającym przemianę materii (w tym: kofeinie, guaranie, yerba mate, korzeniu żeń-szenia, zielonej herbacie, itp.). Innym składnikiem termogeników bywa również stężony kwas linolowy (CLA).

Który suplement wybrać?

Obecność w popularnych suplementach diety całego arsenału składników, wcale nie musi być atutem i przesądzać o ich efektywności. Często jest to tylko chwyt marketingowy, który nie ma nic wspólnego ze skutecznością produktu. Długa lista substancji często idzie w parze ze zbyt małymi dawkami składników aktywnych, co w rezultacie przynosi efekt zerowy.

Wiele z dostępnych spalaczy tłuszczu ma też inną cechę, która burzy ich efekty odchudzające, a mianowicie – są skuteczne jedynie w połączeniu z długotrwałym i intensywnym treningiem. Tymczasem większość z chcących zgubić kilogramy osób wykazuje jedynie umiarkowaną aktywność fizyczną. Nawet jeśli ćwiczymy około pół godziny lub godziny ze średnią intensywnością, termogenik może okazać się nieskuteczny.

Na rynku istnieje również linia bardzo intensywnie działających fat burnerów, jednak i te mają swoje mankamenty. Po pierwsze – ze względu na silne substancje pobudzające w składzie, mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Po drugie, chociaż pozwalają w szybkim tempie zgubić kilka lub kilkanaście kilogramów, po pewnym czasie następuje efekt jo-jo, a przecież skuteczne odchudzanie wcale nie na tym polega…

Nieoceniona moc pieprzu

Jak się okazuje, czasem nawet najmniej podejrzewana o odchudzające działanie substancja może okazać się dużo skuteczniejsza niż wieloskładnikowe produkty o zaawansowanej formule. Jednym z naturalnych, a zarazem wysoce skutecznych wspomagaczy utraty wagi jest pieprz, a dokładniej zawarta w nim substancja zwana piperyną. Wykazuje ona pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu trawiennego, stymulując poszczególne narządy, takie jak: żołądek, trzustka czy jelita, do wzmożonej pracy. Piperyna Forte zwiększa tempo przemiany materii i aktywizuje procesy rozkładu komórek tłuszczowych. Silne działanie wspomagające redukcję tłuszczu Piperyny Forte zostało potwierdzone badaniami naukowymi.

Zaletą suplementów opartych na piperynie jest harmonijne, zgodne z naturą spalanie tkanki tłuszczowej, maksymalnie do kilku kilogramów miesięcznie, co pozwala uniknąć niechcianego efektu jo-jo. W połączeniu z średnio intensywnym treningiem fizycznym oraz dietą ze zminimalizowaną obecnością tłuszczu, Piperyna Forte może być bardzo skutecznym sposobem na trwałe zrzucenie zbędnych kilogramów i uzyskanie efektu wyrzeźbionej, pięknej sylwetki.

UWAGA! Tylko oryginalny produkt jest skuteczny!

Oryginalny preparat z najwyższym stężeniem piperyny (95%)
można zamówić wyłącznie
na oficjalnej stronie producenta: www.piperyna.com

Redakcja Visio Medica życzy powodzenia w walce o szczupłą sylwetkę!

Red. Beata Bieroń, Visio Medica, dział Zdrowie

Beata Bieroń - ekspert od piperyny