Spalacze tłuszczu, czyli suplementy wspomagające odchudzanie

Wbrew dość rozpowszechnionym opiniom, odchudzanie wcale nie musi oznaczać ani morderczego i długotrwałego treningu, ani wyczerpującej głodówki, co w wielu przypadkach jest nie tylko skrajnie trudne, ale i szkodliwe dla zdrowia. Wręcz przeciwnie, smukłą sylwetkę i dobrą kondycję fizyczną można uzyskać poprzez stosunkową łagodną zmianę stylu życia i odżywiania.

Ta okropna tkanka tłuszczowa

Tkanka tłuszczowa to określenie, które wywołuje raczej jednoznacznie negatywne skojarzenia. Tymczasem pewna jej ilość jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, bowiem stanowi ona swego rodzaju magazyn energii, zabezpiecza organizm przed utratą ciepła, chroni ważne organy wewnętrzne. Jednak jej nadmiar oznacza nie tylko nadwagę i nieestetyczny wygląd, ale także, a może przede wszystkim, poważne zagrożenie wieloma chorobami.

Tkanka tłuszczowa występuje w organizmie w dwóch odmianach, białej, pełniącej w pierwszym rzędzie funkcje magazynowania energii oraz brązowej, uczestniczącej w termogenezie, czyli procesie zamiany energii na ciepło. Tkanka tłuszczowa biała kumuluje się pod skórą, brązowa wewnątrz ciała, wokół niektórych narządów. W zależności od płci oraz budowy ciała, ta przysparzająca nam najwięcej zmartwień biała tkanka tłuszczowa rozkłada się nieco inaczej, u mężczyzn najczęściej w okolicy brzucha, u kobiet na biodrach i pośladkach.

Termogeniki i ich rola w spalaniu tłuszczu

Termogeniki to związki chemiczne przyspieszające przemianę materii poprzez zwiększenie zapotrzebowania na wydatkowanie energii, co oznacza sięganie do rezerw energetycznych w postaci tkanki tłuszczowej. Naturalne, występujące w żywności termogeniki przyczyniają się do lepszego metabolizmu i skuteczniejszego spalania tłuszczu. Substancje termogenne spotykamy w rozmaitych produktach, jednak zazwyczaj ich stężenie jest zbyt małe, aby wywołać widoczne i pożądane efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej. Dlatego też coraz częściej stosuje się je w postaci suplementów zawierających koncentraty określonych substancji.

Do najczęściej używanych termogeników należą: Piperyna Forte, czyli ekstrakt z czarnego pieprzu, kofeina, zielona herbata, guarana, yerba mate, tyrozyna, L-karnityna i inne. W większości wypadków tego typu suplementy nie działają błyskawicznie, natomiast w połączeniu z umiarkowaną aktywnością fizyczną i właściwym sposobem odżywiania, dają skutek w postaci stopniowej, ale systematycznej i długotrwałej utraty wagi. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że nie ma magicznych sposobów na błyskawiczne chudnięcie, a gwałtowna utrata wagi oznacza niemal 100% pewności na wystąpienie prędzej czy później efektu jo-jo.

Dlaczego Piperyna Forte?

Będąca jednym z podstawowych składników czarnego pieprzu, nadająca mu charakterystyczną ostrość piperyna, to znakomity przykład naturalnego spalacza tłuszczu. Jej odchudzające działanie polega na hamowaniu narastania komórek tłuszczowych i przyspieszaniu procesów metabolicznych. Dzieje się to poprzez wzmocnienie wydzielania soków żołądkowych odpowiedzialnych za trawienie, lepsze ukrwienie układu pokarmowego, co sprzyja szybszemu trawieniu, wreszcie poprzez blokowanie powstawania komórek tłuszczowych.

Piperyna Forte wykazuje przy tym szereg innych właściwości prozdrowotnych. Hamuje działanie substancji przyczyniających się powstawania komórek rakowych, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, wzmacnia układ odpornościowy, poprawia koncentrację, stymuluje rozwój tkanki mięśniowej. Przyjmowanie Piperyny Forte wyekstrahowanej z czarnego pieprzu wspomoże nas zatem nie tylko w walce z dodatkowymi kilogramami, ale i wzmocni nasz organizm.

UWAGA! Tylko oryginalny produkt jest skuteczny!

Oryginalny preparat z najwyższym stężeniem piperyny (95%)
można zamówić wyłącznie
na oficjalnej stronie producenta: www.piperyna.com

Redakcja Visio Medica życzy powodzenia w walce o szczupłą sylwetkę!

Red. Beata Bieroń, Visio Medica, dział Zdrowie

Beata Bieroń - ekspert od piperyny